Podczas jednej z ostatnich bezpłatnych konsultacji w zakresie pozycjonowania, klient polecił mi aplikację Pocket (wcześniej zwaną Read It Later), twierdząc, że dzięki niej podczas biegania, czy jazdy do pracy, czyta kilkadziesiąt artykułów dziennie.

Jestem osobą, która dba o efektywność i wykorzystanie czasu w ciągu dnia jak najlepiej i co prawda z lekkim niedowierzanie, ale zapisałem, żeby sprawdzić o co chodzi, bo nie bardzo w takie cuda wierzyłem.

Jako, że to działa! I to naprawdę cholernie dobrze, także opiszę Ci to oprogramowanie.

Co to jest aplikacja Pocket i do czego służy?

Pocket to aplikacja na telefony komórkowe oraz wtyczka do Google Chrome, która pozwala na zapisywanie artykułów do przeczytania na później.

Niby nic takiego, ale…

Ta aplikacja, na telefonie sama czyta te artykuły! Normalnie musisz znaleźć czas na ich przeczytanie, a tutaj idziesz do pracy, szkoły, biegasz, ćwiczysz na siłowni, jedziesz autem… a w tle możesz słuchać dziesiątek artykułów, na co normalnie brakuje Ci czasu.

Dla mnie petarda!

Wystarczy, że klikniesz w ikonę, którą zaznaczyłem na screenie, a Pocket przeczyta artykuł za Ciebie 🙂

Na początku nie wierzyłem, ale gdy zacząłem z tego korzystać, byłem naprawdę bardzo mile zaskoczony.

Codziennie czytam książki, artykuły, ale cały czas mam poczucie że za mało. Od jakiegoś już czasu właśnie w wyżej wymienionych chwilach, słucham jakichś nagrań z YT, czy audiobooków właśnie po to, aby wykorzystywać te wolne chwile w 100%. Czytać nie da rady, ale zawsze to jakiś sposób na przyswajanie nowej wiedzy, bez dodatkowego poświęcania czasu.

Aplikacja Pocket pozwoli mi na czytanie artykułów na które często brakowało mi czasu.

Co ciekawe w Pocket możesz przyspieszyć sobie tempo czytania, dzięki czemu jeszcze szybciej przyswoisz sobie te informacje.

Jak rozpocząć korzystanie z aplikacji Pocket

Na początku zarejestrowałem się przez stronę app.getpocket.com, używając z mojego adresu gmail’owego.

Następnie pobrałem aplikację Pocket na mój telefon z Androidem, ale działa też oczywiście na iOS. Zalogowałem się i już mogłem z niej korzystać. Podejrzewam, że instalacja na telefonie będzie wystarczająca.

Następnie zainstalowałem dodatek Pocket do przeglądarki Chrome, aby móc zapisywać artykuły do przeczytania w każdej chwili nie tylko przez telefon, ale również z poziomu przeglądarki komputera stacjonarnego

Jak dodawać artykuły do przeczytania do aplikacji Pocket?

Ja z aplikacji Pocket najczęściej korzystam na telefonie, jednak znalezione ciekawe artykuły, dodaję również przez przeglądarkę internetową na PC.

Po instalacji dodatku Pocket na Google Chrome w prawym górnym rogu ujrzysz czerwoną ikonę Pocket, której kliknięcie powoduje dodanie artykułu do przeczytania w aplikacji.

W przypadku Androida wygląda to ciut inaczej i przedstawiłem to na obrazkach poniżej.

Przeczytany artykuł możesz usunąć, lub zarchiwizować.

Uważam aplikację za genialną i naprawdę przydatną.

O dziwo nie wpadłem w pętle czytania dziesiątek artykułów dziennie, teraz najczęściej zamiast wrzucania sobie go na później do kalendarza, wrzucam go tutaj. Jedyny problem to zbyt rzadkie zaglądanie do aplikacji 🙂 i regularne słuchanie zapisanych już tam artykułów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)